Ferdinandův zpravodaj #3

Zdravím vás do senem a sluncem provoněného léta,

před několika dny jsem se vrátil z extrémního závodu horských kol. Jel jsem ho už podruhé. Letos jsem absolvoval jen zkrácenou verzi — 500 mil za 5 dní. I tak to byl zážitek nezapomenutelný. Kromě reportáže z této cesty nádhernou krajinou se s vámi chci podělit i o další novinky, které se kolem mne a atelieru Flera v posledních několika týdnech udály.

V sedle kola

1000 MILES je jméno extrémního závodu na kolech, náročného, ale fantastického. Letos jsem se rozhodl ušetřit více času pro své dorůstající děti a jel jsem jen zkrácenou verzi — 500 mil (cca 844 km) za 5 dní.

Číst dále

Nový projekt v Bělorusku

Před prázdninami jsem vyrazil také do Běloruska, kde s týmem Zuzky Němečkové projektujeme ryze přírodní prázdninové sídlo při řece Němen. Majitel zahrady pro mne kromě skvělých grilovaček připravil i autentickou poznávací cestu Běloruskem.

Číst dále

Nové přednášky Flera Academy

V červnu jsme v rámci Flera Academy připravili novou přednášku na téma Sucho v zahradě. Společně s kolegy Markétou Mlejnkovou a Jiřím Stiborkem jsme prezentovali ucelenou vizi atelieru Flera, jak v zahradě zmírnit nedostatek vláhy a jak s ním dále pracovat, aby zahrada nejen vypadala dobře, ale byla také zdravá a silná.

Číst dále

Víkend otevřených zahrad na zámku Mitrowicz

Druhou červnovou neděli jsme v rámci zapojení se do programu Víkend otevřených zahrad prováděli návštěvníky zámeckou zahradou Zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí.

Číst dále

Umění ve městě do konce září

V červnu jsme odstartovali další ročník výstavy soch ve veřejném prostoru Umění ve městě. Pokud budete v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou nebo třeba na Lipně, mrkněte do mapky na umenivemeste.cz a jednu procházku si naplánujte s cílem potkat několik našich soch. Ten zážitek stojí za to!

Číst dále

Píši vám z letadla, které mne a mou rodinu přenáší do kalifornských pouští, savan, lesů a parků, a tak vůbec nepochybuji o tom, že pro vás v rámci dalšího zpravodaje budu mít zase spoustu inspirace a zkušeností ze zámoří.

Milí přátelé Flery, řádně provětrejte své domy a chalupy. Pusťte do nich léto a s ním barvy prázdnin!

Žijte ve své zahradě.

 

150 150 Ferdinandův zpravodaj #3